כיצד להיערך לקראת הדברה?

כל מי שסובל מבעיית מזיקים כלשהי,ולאו דווקא מטרמיטים, נדרש להזמין את שירותיה של חברת הדברה. כי כשמדובר בבעייתמזיקים גדולה, שחוזרת ונשנית שוב ושוב, וכשכל אמצעי הדברה הביתיים לא הועילו –הדברה מקצועית היא הפתרון ההכרחי.

כל מי שהזמין חברת הדברה לביתו גםיודע שלקראת ההדברה יש להיערך בהתאם. הדבר נכון גם כשמדובר בהדברת טרמיטים. במאמרהבא תמצאו כמה כללים חשובים להיערכות לקראת הדברה בכלל, והדברת טרמיטים בפרט.


ודאו שלחברת ההדברה יש רישיון הדברה מתאים

הדברת מרבית סוגי המזיקים מתבצעת באמצעותחומרי הדברה כימיים. מכיוון שמדובר בחומרים המסוכנים לאדם, כשמשתמשים בהם באופן לאמבוקר ובמינונים לא נכונים, כל אדם שרוצה לעסוק בהדברה נדרש לקבל היתר מהמשרדלהגנת הסביבה. זאת בהתאם ל"תקנות רישוי עסקים (הדברת מזיקים) התשל"ה –1975".

לכן, לפני שאתם בכלל מזמינים אתחברת ההדברה, ודאו שהיא מחזיקה ברשותה היתרהדברה של המשרד להגנת הסביבה. היתר זה מבטיח לכם שכל המדביריםבחברה עברו הכשרה מקצועית מסודרת, שהם עמדו בהצלחה בבחינות מקצועיות לקבלת ההיתר,שהם משתתפים בקביעות בימי עיון מקצועיים, ושהם עושים שימוש בחומרי הדברה שנמצאיםתחת פיקוחו של משרד הבריאות.

כמו כן, כדאי לדעת שהמשרד להגנתהסביבה מנפיק 4 סוגים של היתרים: היתר הדברת חרקים, היתר הדברת מכרסמים, היתר איודמוגבל והיתר איוד בלתי מוגבל. המשמעות היא שלא כלחברת הדברה מורשית לבצע את כל סוגי ההדברה. לכן עליכם גםלוודא שסוג ההיתר שהחברה מחזיקה ברשותה אכן תואם לשירותי ההדברה שהיא מציעה. באתרשל המשרד להגנת הסביבה ישנו מנוע חיפוש מיוחד (מערכת חיפוש מדבירים), בו תוכלולבדוק האם לחברת ההדברה למדביר שהזמנתם יש אכן היתר הדברה, ומהו סוג היתר ההדברה שברשותם.

הכנת הבית לקראת ההדברה

כאמור, הדברה כימית מתבצעת באמצעותשימוש בחומרי הדברה שעלולים להיות מסוכנים לבני אדם. מכיוון שחומרי הדברה כימייםהם למעשה סוג של גז עצבים (שכן הם ממיתים את המזיקים באמצעות פגיעה במערכת העצביםשלהם), מומלץ מאוד שבני אדם לא יבואו עימם במגע ישיר, גם אם מדובר במינונים נמוכיםמאוד. גם הדברת טרמיטים כרוכה בשימוש בתכשירי הדברה כימיים. לכן, לקראת כל הדברהבבית יש להיערך בהתאם:

  • יש לפנות את כל דברי המזון וכלי האוכל ולאחסנם בארונות סגורים.
  • אם יש לכם צעצועים פזורים ברחבי הבית, ובפרט כאלו שילדיכם נוהגים להכניסלפיהם, יש לאחסן גם אותם במקום סגור.
  • יש לפנות את תכולתם של ארונות נגועים, מכיוון ששם תתמקד ההדברה.
  • יש להרחיק רהיטים מהקירות (ספות, מיטות, ארונות וכו'), שכן ריסוס חומריההדברה מתבצע בסמוך לפנלים של הקירות.
  • לאחר ההדברה יש לנגב את המשטחים שהודברו (בעיקר אלו שבמטבח) במטלית לחהולזרוק את המטלית.
  • בהדברת טרמיטים המדבירים קודחים חורים ברצפת הבית, במשקופי הדלתות וכדומה,לתוכם הם מחדירים את חומרי ההדברה. לכן מומלץ לפנות ככל האפשר את השטח, כדי להקלעל עבודתם.

היערכות נכונה לקראת ההדברה תבטיחגם את יעילותה בפתרון בעיית המזיקים, וגם את שלומכם ושלום בני משפחתכם.

צרו קשר עוד היום לטרמיטק ותיהנו מאיכות חיים ללא מזיקים:
1-800-650750.