מעוניינים לרכוש בית חדש? חושבים שמצאתם מבנה או משרד חדש לעסק? חשוב לבדוק אותו גם מבחינת הימצאותם של טרמיטים. במאמר הבא, נרחיב יותר על חשיבות בחינת הנכס, בדיקת טרמיטים בנכס ובנוסף – מדוע חשוב לפנות אך ורק לחברת בדיקת טרמיטים מוסמכת?


מהו בדק בית ומה הקשר למזיקים?

בדק בית היא בדיקה כללית ונפוצה אשר רוכשים פוטנציאליים, בין אם מדובר בלקוחות פרטיים ובין אם מדובר בארגונים, נוהגים לבצע לפני רכישת נכס חדש. מטרתה של בדיקת הבדק בית היא בעיקר לגלות ליקויים קיימים או פוטנציאליים, ו\או נזקים שונים שנגרמו לדירה בשלב כלשהו ויכולים להוריד בשווי הנכס, שלא לדבר על בעיות בטיחות שונות והבעיות אשר עתידות לגרור את הקונים להוצאות רבות ומיותרות. יש לציין כי בדק בית נהוג גם לפני רכישת נכס חדש, אולם גם על ידי מוכרים המעוניינים לשפר את הנכס לפני המכירה.


ומה הקשר למזיקים? ובכן, הימצאותם של מזיקים רבים בבית יכולה להיות סיבה מספקת להורדה בשווי הנכס ואף להימנעות מרכישה של נכסים באופן כללי. קיימים מזיקים אשר הימצאותם בכמויות גדולות יחסית בבית מעידה על בעיה חמורה יותר מ"סתם" בעיית ניקיון, או אסתטיקה.


בהקשר זה: מדוע חשוב לבצע בדיקת טרמיטים בבית?

בין המזיקים המשפיעים ביותר על בטיחות ושווי הנכס נמצאים  גם הטרמיטים אשר יש ביכולתם לגרום לנזקים עצומים ולהרס כמעט בלתי נראה של מוצרי עץ, עד שחלילה מאוחר מדי. הטרמיטים נוהגים לחפור דרכים נסתרות בתוך משקופים, רהיטים ושאר מוצרי עץ בבית, בלי שבני הבית בהכרח ישימו לב לקיומם. במקרה כזה, לפעמים בני הבית מגלים כי אותו חלק עץ אשר פגעו בו הטרמיטים כבר כמעט חלול לחלוטין ואיננו כשהיה.


אישורים לבדק בית

מכיוון שבעיית הטרמיטים יכולה להיות חמורה (ובהתאם, לכל מי שמוכר נכס\שוקל לרכוש נכס, מומלץ לבצע בדיקת טרמיטים בבית), כאמור אחת מן הבדיקות המרכזיות אשר לקוחות פרטיים, ארגונים ואף חברות קבלן נוהגות לבצע היא בדיקת טרמיטים כאמור. אולם, כדי שתוצאות הבדיקה יהיו אמינות, כדי שהתוצאות יהיו מדויקות ואף חשוב מכך – כדי שהלקוחות יוכלו להציג מסמן מהימן במידת הצורך אודות קיומם של טרמיטים בבית, חשוב לפנות אך ורק לחברה מוסמכת בתחום בדיקת הטרמיטים, אשר רשאית להעניק גם אישורים מתאימים.


באשר לסוג הפנייה לחברה – בדיקת הטרמיטים יכולה להיות חלק בלתי נפרד מבדק הבית ולעיתים להיעשות לאחר בקשה מיוחדת של אחד הצדדים. בכל מקרה, מעבר לעובדה שבדק כזה הוא חשוב בפני עצמו, קיימים מקרים מסוימים בהם מומלץ לערוך את הבדיקה במיוחד: מקרים בהם קיימים רהיטי עץ או חלקי עץ רבים בנכס, מקרים בהם  חלקי העץ הם וותיקים מאוד וכד’.

עוד על בדיקת טרמיטים תוכלו לקרוא כאן >>
 

זקוקים לבדיקה מקצועית שתבחן האם קיימים טרמיטים בנכס? הגעתם למקום הנכון! חברת טרימטק מתמחה במציאת והדברת טרמיטים בנכסים. צרו קשר לפרטים נוספים 1-800-650750