הכנה לפני הדברה

 

כיצד להיערך לקראת הדברה?

 
כל מי שסובל מבעיית מזיקים כלשהי, ולאו דווקא מטרמיטים, נדרש להזמין את שירותיה של חברת הדברה. כי כשמדובר בבעיית מזיקים גדולה, שחוזרת ונשנית שוב ושוב, וכשכל אמצעי הדברה הביתיים לא הועילו – הדברה מקצועית היא הפתרון ההכרחי.

כל מי שהזמין חברת הדברה לביתו גם יודע שלקראת ההדברה יש להיערך בהתאם. הדבר נכון גם כשמדובר בהדברת טרמיטים. במאמר הבא תמצאו כמה כללים חשובים להיערכות לקראת הדברה בכלל, והדברת טרמיטים בפרט.
 

ודאו שלחברת ההדברה יש רישיון הדברה מתאים

 
הדברת מרבית סוגי המזיקים מתבצעת באמצעות חומרי הדברה כימיים. מכיוון שמדובר בחומרים המסוכנים לאדם, כשמשתמשים בהם באופן לא מבוקר ובמינונים לא נכונים, כל אדם שרוצה לעסוק בהדברה נדרש לקבל היתר מהמשרד להגנת הסביבה. זאת בהתאם ל"תקנות רישוי עסקים (הדברת מזיקים) התשל"ה – 1975".

לכן, לפני שאתם בכלל מזמינים את חברת ההדברה, ודאו שהיא מחזיקה ברשותה היתר הדברה של המשרד להגנת הסביבה. היתר זה מבטיח לכם שכל המדבירים בחברה עברו הכשרה מקצועית מסודרת, שהם עמדו בהצלחה בבחינות מקצועיות לקבלת ההיתר, שהם משתתפים בקביעות בימי עיון מקצועיים, ושהם עושים שימוש בחומרי הדברה שנמצאים תחת פיקוחו של משרד הבריאות.

כמו כן, כדאי לדעת שהמשרד להגנת הסביבה מנפיק 4 סוגים של היתרים: היתר הדברת חרקים, היתר הדברת מכרסמים, היתר איוד מוגבל והיתר איוד בלתי מוגבל. המשמעות היא שלא כל חברת הדברה מורשית לבצע את כל סוגי ההדברה. לכן עליכם גם לוודא שסוג ההיתר שהחברה מחזיקה ברשותה אכן תואם לשירותי ההדברה שהיא מציעה. באתר של המשרד להגנת הסביבה ישנו מנוע חיפוש מיוחד (מערכת חיפוש מדבירים), בו תוכלו לבדוק האם לחברת ההדברה / למדביר שהזמנתם יש אכן היתר הדברה, ומהו סוג היתר ההדברה שברשותם.
 

הכנת הבית לקראת ההדברה

 
כאמור, הדברה כימית מתבצעת באמצעות שימוש בחומרי הדברה שעלולים להיות מסוכנים לבני אדם. מכיוון שחומרי הדברה כימיים הם למעשה סוג של גז עצבים (שכן הם ממיתים את המזיקים באמצעות פגיעה במערכת העצבים שלהם), מומלץ מאוד שבני אדם לא יבואו עימם במגע ישיר, גם אם מדובר במינונים נמוכים מאוד. גם הדברת טרמיטים כרוכה בשימוש בתכשירי הדברה כימיים. לכן, לקראת כל הדברה בבית יש להיערך בהתאם:

  • יש לפנות את כל דברי המזון וכלי האוכל ולאחסנם בארונות סגורים.
  • אם יש לכם צעצועים פזורים ברחבי הבית, ובפרט כאלו שילדיכם נוהגים להכניס לפיהם, יש לאחסן גם אותם במקום סגור.
  • יש לפנות את תכולתם של ארונות נגועים, מכיוון ששם תתמקד ההדברה.
  • יש להרחיק רהיטים מהקירות (ספות, מיטות, ארונות וכו'), שכן ריסוס חומרי ההדברה מתבצע בסמוך לפנלים של הקירות.
  • לאחר ההדברה יש לנגב את המשטחים שהודברו (בעיקר אלו שבמטבח) במטלית לחה ולזרוק את המטלית.
  • בהדברת טרמיטים המדבירים קודחים חורים ברצפת הבית, במשקופי הדלתות וכדומה, לתוכם הם מחדירים את חומרי ההדברה. לכן מומלץ לפנות ככל האפשר את השטח, כדי להקל על עבודתם.

היערכות נכונה לקראת ההדברה תבטיח גם את יעילותה בפתרון בעיית המזיקים, וגם את שלומכם ושלום בני משפחתכם.
 
צרו קשר עוד היום לטרמיטק ותיהנו מאיכות חיים ללא מזיקים:
1-800-650750.