טרמיטים בגינה

 
הטרמיטים הם חרקים קטנים בעלי גוון חיוור הדומים מעט לתיקנים (משהו בין תיקן לנמלה) והם ידועים בתור חובבי עץ. לכן, ניתן למצוא טרמיטים אשר פלשו אל תוך הבית ומחסלים את המשקופים או רהיטי עץ וגם בגינה. בעוד שבבית ניתן בקלות רבה יותר לזהות כאשר טרמיטים "התלבשו" על רהיט והחלו להתחפר בו, בגינה יהיה קשה יותר לזהות אותם. חברת הדברה המתמחה בהדברת טרמיטים תדע לזהות בוודאות שאכן מדובר בטרמיטים וגם תמצא את השיטה היעילה ביותר להתמודד איתם.
 

כמה שיטות למניעת טרמיטים בגינה

 
לפני שנפרט על הדרכים להתמודדות עם טרמיטים בגינה, ישנן מספר דרכים להפחית את הסיכוי לכך שיפלשו:
  • ניקוי קבוע של הגינה מגזמי עצים וענפים יבשים, זאת בגלל אהבתם הגדולה של הטרמיטים לעץ, במיוחד טבעי שלא עבר כל עיבוד.
  • אזורים מרוצפים בבטון או אבן, בעיקר בחיבור בין הגינה לבית
  • רהיטי עץ צבועים: הטרמיטים אוהבים מאוד עץ אך פחות אוהבים צבע. הצבע מרתיע ומרחיק אותם
  • בחירת אדניות או עציצים מעץ צבוע או לחילופים מפלסטיק, מתכת או חומרים שאינם עץ ולא ימשכו טרמיטים.
 
טרמיטים בגינה
 

כיצד לזהות טרמיטים בגינה?

 
אמנם את כל אותן שאריות עץ המלצנו בפסקה הקודמת לא להשאיר, אך אם כבר ישנם גזמי עץ, רהיטים מעץ שאינו צבוע או גדר עץ הם יכולים לשמש כסימן האם הגינה מותקפת על ידי טרמיטים. פריטי עץ אכולים שתראו בגינה הם הסימן לכך שישנם טרמיטים. הטרמיטים עצמם רגישים מאוד לשמש ולכן לא ילכו על פני השטח כמו נמלים. מכאן הקושי לזהות אותם. כנראה שבגינה יאותרו הטרמיטים רק על ידי עין מקצועית שגם עושה שימוש באמצעים טכנולוגיים מתקדמים.
 

הדברת טרמיטים בגינה

 
בעבר הצריכה הדברת טרמיטים קידוח במשקופים ואפילו מהרמת אריחים באופן שהזכיר עבודות אינסטלציה. היום, חברות המתמחות בתחום הדברת טרמיטים באופן ספציפי משתמשות בשיטות חדשניות שאינן דורשות קידוח. הדברת טרמיטים היא הדברה הנעשית באופן ממוקד במספר נקודות. חשוב לציין שהדברת טרמיטים אינה הדברה רגילה הדומה להדברת נמלים או תיקנים. לכן חומרי ריסוס סטנדרטיים לא יועילו. כאשר מתעורר חשד לטרמיטים בגינה או בבית יש להזמין מדביר ורק כזה המתמחה בטרמיטים כמו חברת טרמיטק. לחברת טרמיטק יש את כל הכלים המתקדמים להדביר את הטרמיטים ולחסל את הקן וגם למנוע הגעה חוזרת של הטרמיטים באמצעים מתקדמים.

 
צרו קשר עם טרמיטק לקבלת שירות מקצועי,
שימגר לחלוטין את תופעת הטרמיטים:
1-800-650750.