תולעי עץ

 
 

מוצרי עץ קיימים בכל דירה, הן משום שהם אביזרי ריהוט פרקטיים והן משוםשהעץ הינו חומר גלם מרכזי בתהליך ייצור הריהוט אותו אתם משלבים בביתכם. אחתהתופעות המרכזיות ממנו סובל העץ, הם תולעי עץ וטרמיטים אשר ניזונים מהעץ וגורמים לו לנזק כבד.

לעיתים מגיע הריהוט לביתכם עם תולעי העץ מהיצרן ופעמים אחרות מגיעיםהתולעים אל העץ רק לאחר שהצבתם את הריהוט בביתכם, כך או אחרת, יש לטפל בבעיה עלמנת למגר אותה ולא לאפשר לתולעים לחיות בביתכם ולהרוס את שגרת חייכם.

זיהוי הבעיה יכול להתבצע בעין בלתי מזוינת, אם אתם רואים שעל גבי העץישנם חורים קטנטנים ונסורת פזורה סביב רגלי העץ ואף לעיתים אתם שומעים רעשים מהעץ(קולות דקים), אתם יכולים לסבור כי העץ מכיל תולעי עץ ויש לצלצל למדביר שיגיע לטפל בבעיה.


כיצד לטפל בבעיה

אף על פי שרהיטי העץ אשר מייבאים ממדינות מעבר לים עוברים תהליך איודבמכולה, ישנם מקרים בהם התופעה לא מוגרה במלואה, משום שביצי תולעי עץ נשארו בחייםוהן בוקעות במהלך הזמן. התולעים מתרבים וגורמים לנזק לא רק של הרהיט החדש, אלאלעיתים של כלל הרהיטים בביתכם (תלויי עד כמה מיהרתם להזמין מדביר).

אם זיהיתם ברהיט ספציפי את סימני ההזהרה, בודדו את הרהיט מכלל הרהיטיםבביתכם והזדרזו להזמין מדביר, כדי לא להיות במצב בו תגלו ברבות הימים כי רהיטיםנוספים נדבקו בתולעים.


הדברת תולעי עץ

כדי למגר את התופעה ולמצוא פתרון מקיף, אשר יחזיק מעמד לצמיתות, ישלבצע תהליך איוד אשר ממגר את התופעה לחלוטין. את הרהיט מכניסים לחדר בו משוחרר גז (אלכל חלקי הרהיט) וגז זה מחסל את הבעיה עד תומה. עליכם לקחת בחשבון כי ההדברה מבוצעתלכל רהיט בנפרד, כך שאם בצעתם הדברה רק לרהיט אחד ואילו יתר הרהיטים נדבקו גם הםבתולעים, הם לא ימוגרו והבית בו אתם מתגוררים ימשיך להיות מרושת בתולעי עץ ועל כןיש לבצע את ההדברה לכלל הרהיטים בביתכם, אשר נגועים באותם תולעי עץ.

מדביר מקצועי ידע לזהות את הבעיה ולקבוע אילו רהיטים אכן נגועיםבתולעים ואילו רהיטים אינם נגועים בתולעים. לעולם אל תטעו לחשוב כי בעיה זו יכולהלהיעלם מעצמה או באמצעות ריסוס ביתי.

אם גם אתם סובלים מתולעי עץ, זה הזמן למגר את התופעה ולחיות בביתסטרילי ונקי מתולעים, צלצלו עוד היום לאוזן וזכו באיכות חיים ללא מזיקים.